חיפוש

4 דברים שלא ידעתם על אתרי האינטרנט האהובים עליכם

לכל אחד מאיתנו יש מספר אתרי אינטרנט שבהם הוא אוהב לגלוש. באתרים הללו אנחנו נחשבים משתמשי קצה, כלומר מי שלא נמצאים מאחורי הקלעים אלא רק רואים את התוצר הסופי שעליו אחראים מי שבונים את האתר. אנחנו כאן כדי לתת לכם מספר פרטים שכדאי להכיר על אתר האינטרנט האהובים עלינו.

 

אתר אינטרנט

בכל אתר אינטרנט, ניתן להסתכל על שני רבדים שונים. הרובד הראשון קשור כמובן למי שבונה ומתכנן את האתר והשני למשתמשי הקצה. בעוד שהרובד הראשון בדרך כלל נסתר מהעיניים שלנו, רבים יגידו שהחלק המעניין נמצא דווקא בו. הדרך שבה האתר נבנה והצורה שבה הוא פועל היא זו שמבדילה את האתרים אחד מהשני, ואנחנו כאן כדי לספר לכם עליה.

אירוח וורדפרס

שמירת המידע של האתר

בכל אתר מוחזקת כמות גדולה של מידע. השאלה היא היכן המידע הזה מאוחסן. אם אנחנו נשמור את כל המידע של האתר בשרתים פשוטים, האתר לא יוכל להתמודד עם עומס גלישה, דבר שיבוא לידי ביטוי בכך שמהירות הגלישה שלנו בו תהיה איטית.

אם אתם גולשים באתר שמספק לכם מהירות גבוהה, סביר להניח שהוא עושה שימוש בכלי שנקרא אחסון וורדפרס במקרה שבו זו הפלטפורמה שעל גביה האתר בנוי. חברת אחסון אתרים נועד לשמור את כל המידע של האתר בשרתים רבי עוצמה, מה שמאפשר לגולשים באתר להנות מאיכות גלישה טובה, וכמובן לשמור על כל המידע שנצבר באתר בצורה בטוחה.

 

קידום אתרים

לא פעם אנחנו שואלים את עצמנו מדוע נחשפנו דווקא לאתר זה ולא אחר. הסיבה לכך נעוצה בדרך כלל במה שנקרא קידום אתרים. קידום אתרים הוא שיטה להביא עוד ועוד גולשים אל האתר, ועושים אותה על ידי הטמעה של מילים וקישורים, מה שמוביל את הגולשים לאתר.

אירוח וורדפרס

עיצוב וסגנון

את העיצוב של האתר אנחנו מקבלים כמובן מאיליו, אולם חשוב להבין שמושקעות בו הרבה מאוד שעות. עיצוב אתר הוא מלאכה שמאוד דומה לתכנות, וכל אלמנט שאתם רואים כדאי שתבינו שהושקעה בו מחשבה רבה.

 

אבטחת מידע

פרט נוסף שחשוב להכיר, קשור לאבטחת המידע של האתר. בהרבה מאוד אתרים ברשת אנחנו משאירים את הפרטים שלנו, לרבות פרטים של כרטיסי אשראי וכיו"ב. לפני שאתם עושים את הפעולה הזו חשוב לוודא שרמת האבטחה של המידע באתר היא גבוהה, כדי לדאוג שהפרטים שלנו יהיו מוגנים מפני דליפת מידע אפשרית שיכולה לגרום לנו נזק דרמטי.

 

לסיכום

אתר אינטרנט הוא הרבה מעבר למה שאנחנו רואים בעיניים. בכל אתר יש הרבה מאוד נתונים שנמצאים מאחורי הקלעים, ודווקא הם אלו שהכי משפיעים על הדרך שבה אנחנו גולשים באותו אתר. כאן קיבלתם סקירה על מספר פרטים שכדאי להכיר ביחס לכל אתר שבו אתם גולשים, והם כמובן יעזרו לכם לבחור נכון את האתרים שבהם תגלשו.

אירוח וורדפרס

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם אצלנו?

השאירו פרטים ונציגינו יצרו עמכם קשר

אהבתם?
שתפו עם החברים!

מאמרים חדשים באתר

מאמרים נוספים

שאולי תאהבו