חיפוש

מה ההבדל בין עו"ד לנוטריון?

הבנת התפקידים המובהקים של עורך דין לעומת נוטריון הינה רלוונטית לשלל תהליכים ופרוצדורות, שכן כל אחד מהם ממלא תפקידים ספציפיים במערכת המשפט. למרות ששני המקצועות משיקים זה לזה, ונוטריונים חייבים להיות עורכי דין קודם כל, עדיין קיימים הבדלים עליהם ננסה לעמוד במאמר זה.

הכשרה וכישורים

עורך דין: עורך דין הוא איש מקצוע שסיים לימודי משפטים ועבר את בחינת עורכי הדין. עורכי הדין עברו הכשרה בהיבטים שונים של המשפט, לרבות מחקר משפטי, עריכת מסמכים משפטיים, ליטיגציה ומתן ייעוץ משפטי ללקוחות במגוון נושאים.

נוטריון: נוטריון הוא אישה מקצוע שיכול לשמש כעד חסר פניות לחתימה על מסמכים חשובים ולאימותם. בשביל להיות נוטריון צריך עורך הדין להיות אזרח או תושב קבע בישראל, חבר לשכה ובעל ותק של 10 שנים לפחות, ללא רקע של השעיה ועם תעודה המעידה על סיומה של הכשרה מקצועית לנוטריונים.

אחריות

עורך דין:

ייצוג משפטי: עורכי דין מייצגים לקוחות בהליכים משפטיים, לרבות משפטים בבתי משפט, דיונים וישיבות בוררות. הם מדברים בשם לקוחותיהם ומבקשים להשיג את התוצאות הטובות ביותר האפשריות על פי חוק.

ייעוץ משפטי: הם מספקים ייעוץ מומחים בנושאים משפטיים שונים, לרבות זכויות אזרח, הגנה פלילית, דיני חברות, תכנון עיזבון ועוד. ייעוץ זה מבוסס על היכרות מעמיקה עם החוק ויישומו.

עריכת מסמכים: עורכי דין מנסחים ומגישים מסמכים משפטיים כגון תביעות, חוזים, צוואות וערעורים. הם מבטיחים שמסמכים אלה עומדים בחוקים קיימים ותקדימים משפטיים.

נוטריון:

אימות מסמכים: נוטריונים מאמתים את החתימות על מסמכים, ומוודאים שהצדדים החותמים על המסמכים הם מי שהם אומרים שהם, ושהם מבינים את תוכן המסמכים.

חתימות עדים: תפקידם העיקרי של נוטריונים הוא לחזות בחתימה על מסמכים חשובים כגון מסמכים, תצהירים וחוזים, כדי למנוע הונאה ולהבטיח ביצוע תקין.

מתן אישורים: נוטריון רשאי לאשר נכונות העתק של מסמך ונכונות תרגום של מסמך, לאשר שאדם פלוני חי ועוד.

סמכות משפטית והיקף

עו"ד: לעורכי דין כמו שמעון האן משרד עורכי דין ונוטריון סמכות משפטית לייצג לקוחות בהיבטים שונים. הם יכולים לעסוק בליטיגציה, לנהל משא ומתן להסדרים ולספק ייצוג בכל בתי המשפט.

נוטריון: גם נוטריונים יכולים לספק ייעוץ משפטי כי בנוסף להיותם נוטריונים הם קודם כל עורכי דין שיכולים לייצג לקוחות בהליכים משפטיים.

יחסי לקוח

עורך דין: מערכת היחסים בין עורך דין ללקוח מוגנת בחסיון עורך דיןלקוח, מה שאומר שהתקשורת ביניהם חסויה ואינה ניתנת לחשיפה ללא הסכמת הלקוח.

נוטריון: בעוד הנוטריונים מבטיחים את פרטיותם של החותמים במהלך תהליך האישור הנוטריוני, תחת כובע הנוטריון בלבד אין להם קשרי לקוח הכרוכים בייצוג משפטי מתמשך או חיסיון הדומה לחסיון עורך דיןלקוח.

מה ההבדל בין עו_ד לנוטריון
מה ההבדל בין עו_ד לנוטריון
תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם אצלנו?

השאירו פרטים ונציגינו יצרו עמכם קשר

אהבתם?
שתפו עם החברים!

מאמרים חדשים באתר

מאמרים נוספים

שאולי תאהבו