חיפוש

מהו SEO ומה ההבדל בין אורגני וממומן

שומעים לאחרונה מונחי קידום אתרים ולא בטוחים מה לעשות? לא יודעים באיזו חברת שיווק בגוגל לבחור? אנחנו כאן כדי לעשות סדר. מה ההבדל בין קמפיין ממומן באינטרנט לבין קידום אורגני? מה זה בכלל SEO ב-2020?

קודם כל, נתחיל בזה שאם אתם רוצים לצלוח את עולם המכירות באינטרנט ב-2020, אתם חייבים להבין מה ההבדל בין קידום אורגני בגוגל לבין קידום ממומן באינטרנט. אין ספק, לא מדובר במדעי המוח או במדעים מורכבים אחרים, אך כן כדאי לזכור כי קיימים הבדלים ניכרים בין שני התחומים האלו. בעוד שקידום אורגני יתמקד בביסוס וייצוב האתר שלכם מבחינה אורגנית, קידום ממומן יהיה נקודתי (וגם מאוד אפקטיבי במקרים רבים).

 

קידום אורגני בגוגל וקמפיינים ממומנים

מה זה אומר ביסוס וייצוב האתר? אוקי, כשאומרים SEO אורגני וקידום, הכוונה היא לאלמנט טבעי כלשהוא, שלא זקוק להמון חיזוקים בכדי להוות חלק ניכר מכל SYSTEM כזה או אחר. במילים אחרות, קידום אורגני הוא חלק בלתי נפרד מהמערכת הכללית של שיווק האתר שלכם בגוגל.

עכשיו, מה הכוונה טבעי?

הכוונה היא, שבאופן טבעי, האתר שלכם יופיע בתוצאות החיפוש של גוגל וללא חיזוקים רבים (כמו קמפיינים ממומנים). כיצד גוגל יזהה באופן טבעי את האתר שלכם? כיצד הוא יידע לחבר את האתר שלכם לגולשים המחפשים את שירותיכם?

 

גוגל מאנדקס את המידע והתכנים שלנו

ובכן, תוכן הוא אחד האמצעים להגיד לגוגל מי אתם ובמה אתם עוסקים. כשאומרים SEO, הכוונה היא ל- search engine optimization. וכשאומרים את זה, מתכוונים לכך שיש לבצע אופטימיזציה עבור גוגל. כלומר, להגדיר לגוגל את הדברים באופן הכי ברור ועל פי כללים מוגדרים.

את אותם כללים מגדירים עבורנו גוגל, וזאת בכדי לשמר איכות גבוהה של מידע ברשת. לאחר שאתם מקפידים למלא את כל תגי המטא באתר, לכתוב תכנים וגם אולי לנהל בלוג אינפורמטיבי, יהיה מומלץ לבדוק מה אתם עושים בנושא של קידום ממומן בגוגל.

 

קידום ממומן ללא SEO אורגני מומלץ?

ללא בסיס אורגני חזק, לא תמיד יהיה מומלץ לצאת בקמפיינים ממומנים. כמובן שזהו לא כלל אצבע בהכרח. במקרים מסוימים, יהיה כדאי לצאת בקמפיין ממומן גם רק אם יש לכם דף נחיתה בנוי. באילו פלטפורמות מומלץ להריץ קמפיין ממומן?

כשמדברים על קידום ממומן באינטרנט, למעשה מתכוונים לכך שניתן לפרסם את בית העסק באמצעות גוגל אדס (GOOGLE ADS), PPC, באינסטגרם ובפייסבוק ועוד. למעשה, כיום קמפיין ממומן בגוגל מתייחס לאפשרויות הרבות אשר עומדות בפניכם, בין אם אתם מפרסמים צימרים, נעליים או ציוד לבעלי חיים. אם נותרתם עם תהיות, תמיד יהיה מומלץ לקבל את הייעוץ והסיוע של חברות קידום אתרים מומלצות, חברת בניית אתרים, קידום באינטרנט וכדומה.

בהצלחה ושיווק מוצלח באינטרנט!

אותיות קידום

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם אצלנו?

השאירו פרטים ונציגינו יצרו עמכם קשר

אהבתם?
שתפו עם החברים!

מאמרים חדשים באתר

מאמרים נוספים

שאולי תאהבו